ÇAMUR SUSUZLAŞTIRMA

Çamurunuz için sürdürülebilir ve uygun maliyetli çözümler

 Çamur Susuzlaştırma ve Arıtmanın amacı, belediyelerde ve endüstriyel uygulama alanlarında oluşan atık sularının veya üretim atıklarının içindeki değerli ham maddelerinin geri kazanılması ve atık çamurların çevreye zarar vermeden, ekonomik ve sürdürülebilir bir şekilde bertaraf edilmesini sağlamaktır.

Rafineri, Petro Kimya ve çeşitli sanayi sektörlerinden kaynaklanan atıkların atık miktarının azaltılması, katı madde oranının arttırılması, kalorifik değerlerinin yükseltilmesi, kara yollarında taşınılabilir hale getirilebilmesi için uygun yöntemlerin bütünüdür.

Uzman kadromuz ile kentsel atık su arıtma tesisleri, içme suyu arıtma tesisleri, endüstriyel arıtma tesisleri; yoğunlaştırma ve susuzlaştırma uygulamalarında santrifüj teknolojisi ile çamurda bulunan ve askıdaki katı maddenin sudan uzaklaştırılmasını sağlamaktayız.

Üretim sürecinizden veya arıtma sisteminizden kaynaklanan çamur her zaman takip ettiğiniz bir konu olmayabilir, ancak gözden kaçan parametreler ana işletme faaliyetinize ciddi şekilde zarar verebilir. Bu da yüksek maliyetlere neden olabilir. Bunu önlemek için özel bir çözüme ihtiyaç vardır.

Tam yetkilendirilmiş servis sağlayıcı

Çamur susuzlaştırma işlemlerinizi tüm yönleriyle Ekopet Enerji A.Ş.’ye devredebilirsiniz. Çamur arıtma işleminiz için enteggre ve uçtan uca çözüm sunan uzman kadromuz çamurunuzu kalıcı sistemler veya mobil üniteler kullanılarak geçici veya sürekli projelerle susuzlaştırabilir. Tesisinizdeki çamuru susuzlaştırarak, taşınacak hacmi önemli ölçüde azaltırız. Bu sayede nakliye ve bertaraf masraflarından tasarruf etmenizi sağlarsınız. Tecrübelerimiz, kapasitemiz ve şirket içi uzmanlığımız, sizin için en doğru çözümü bulmamızı sağlar.

 

Yenilikçi teknoloji, uzman kadro ve doğru kimyasal şartlandırma, optimum çamur susuzlaştırmanın temelidir.

 

Kendi laboratuvarımızda ayrıntılı örnek analizi

Size özel bir çözüm sunmak için, örnek alma da dahil olmak üzere sürecinizi önceden ayrıntılı bir şekilde ele alıyoruz. Ekopet Enerji A.Ş. laboratuvarında, en iyi formül ve susuzlaştırma tekniğini belirlemek için çamur numunelerinizi kapsamlı bir test programına tabi tutuyoruz. Daha sonra tesisinizde sorunsuz çalışabilmek için test sonuçlarını sizin için spesifik, pratik bir çözüme dönüştürüyoruz.

Çamurunuz için en iyi çözüm

Ekopet Enerji A.Ş., projelerinizi başarıyla uygulamak için mevcut tüm susuzlaştırma teknikleri ve ilgili ekipmanlara sahiptir.

Mobil çözümler

Mobil filomuz ve yenilikçi teknolojilerimizle, tesisinizdeki çamuru susuzlaştırabiliriz. Deneyimli ve eğitimli operatörlerimiz çamur susuzlaştırma sistemlerini işleterek maksimum verim sağlar. Çamurun bileşimine bağlı olarak, çeşitli susuzlaştırma teknikleri mümkündür.

Kalıcı çözümler

Ekopet Enerji A.Ş., mobil çözümlerin yanı sıra, tesisinizdeki çamur susuzlaştırma için kalıcı çözümler sunar. Bire bir danışmanlık hizmetleri ve şeffaflıkla, bütçenize uygun özelleştirilmiş bir sistem tasarlıyor ve kuruyoruz. Kendi bakım departmanımız ve yedekleme sistemlerimiz maksimum operasyonel güvenilirliğini garanti ediyoruz. Ekopet Enerji A.Ş. işletme ve bakım dahil çamur susuzlaştırma sisteminin tüm süreçleriyle sizin yanınızdadır.

7/24 Çağrı Servisi

Müşterilerimizin istediği en son şey, çamur veya atık suyun işlenmesiyle ilgili sorunların bir sonucu olarak üretimlerinin durmasına veya çevresel olaylara neden olmasıdır. Ekopet Enerji A.Ş.’nin size yardımcı olmak için 7/24 hizmet veren bir çağrı hizmeti vardır. Mobil ünitelerimizle çamur susuzlaştırma işleminizi kısa sürede devralabilir ve sorunlarınıza anında çözüm bulabiliriz.

Projeksiyon

Rafineri ve çeşitli endüstriler için başarılı çamur susuzlaştırma projelerini başarılı bir şekilde hayata geçirdik . Bütün projelerimizde önceliğimiz çevreye en az zarar veren sistemleri tasarlamaktır.